{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
726 visninger | Oprettet:

Jeres mening ang. flytning {{forumTopicSubject}}

Hej igen (puha jeg har mange spørgsmål fortiden smiley )

Nu står vi jo og skal flytte og planen for flytningen vil jeg gerne lige høre jeres mening om med katte-pigen smiley

Soveværelset bliver tømt i lejligheden for alt der skal flyttes, undtagen sengen, så bliver hun lukket derind med hendes bakke, vand og mad og selvf. hendes transportkasse som hun sover i dagligt. Når alt andet er pakket i lastbilen henter vi sengen og katten som det sidste ..

Når vi så er kommet ud i det nye hus kommer sengen og katten (med hendes ting) op i soveværelset , og bliver lukket derinde indtil alle de skønne hjælpere er væk og vi kun er mig og kæresten tilbage. Så bliver hun lukket ud og hendes ting kommer på deres plads ..

Vil i tro det er optimalt for hende eller vil i gøre det på en anden måde .. Vil gøre alt for at det blir så rart som muligt for hende ..

(skal lige siges da vi hentede hende for 3 år siden, tog hun det hele super godt, nyt hjem, nye møbler og nye mennesker, det tog 20 min så lagde hun sig i sofaen og sov, for så var alt tjekket ud smiley )

Undskyld den blev så lang smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Showersystem 3.000 kr.
  • Rengøring af ventilationsrøret og installation af en ny ventilator, kun 1 stk. (jeg kan købe ventilator, med din anbefaling) 350 kr.
  • Opsætning af 5 lamper 1.320 kr.
  • Need to move ikea wardrobe to new apartment around 200 meters away. 800 kr.
  • Fjerne tapet 2 vægge 1.000 kr.
  • Beskæring af æbletræ 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Jeres mening ang. flytning
Kommentér på:
Jeres mening ang. flytning

Annonce