Huskat Mille - R.I.P. [ Himmelkat] 2003
918 visninger
|
Oprettet:
FølgFølg ikke
5 Kommentarer
Huskat Mille - R.I.P.
Fødselsår:
2003
Temperament
Lidt nervøs. Er halv vildkat. Gemmer sig når vi har gæster. Når vi er alene er hun utrolig dejlig. Kan godt lide at nusse.
Tricks
Leger med bold, som om hun var en hund :-)
Stævner
Nej, er en rigtig god blanding.. Er født ca d. 14 maj 2003 (Det er i hvert fald der jeg har valgt at hun har fødselsdag. Hun er født på en høloft, så det vides ikke præcist.)
Stamtavle
Nej
Køn
En lille prinsesse
Beskrivelse
Mille er halv vilkat, og hun kan ikke lide forandringer og gæster. Når vi er alene er hun bare skøn. Hvis hun vil nusse, SKAL hun bare nusses. Skubber man hende væk hopper hun op indtil hun er tilfredsstillet :-) Og så snakker hun meget.. Hvis hun ligger og sover og man nusser hende miaver hun!!
Huskat Mille - R.I.P.
apr 2005
Følger: 14 Følgere: 12 Katte: 3 Emner: 2 Svar: 2
også til din anden skønne mis
feb 2008
Følger: 4 Følgere: 3 Katte: 1 Emner: 6 Svar: 5
Høj fra Baby, håber i kigger forbi mig os.
maj 2007
Følger: 111 Følgere: 108 Katte: 1 Emner: 3 Svar: 109
høj er give til din smukke og dejlige kat. knus fra mig. håber da af i kikker forbi mig og gizmo med en bedømmelses og kommenter igen
apr 2007
Følger: 15 Følgere: 14 Katte: 5 Emner: 7 Svar: 29
ekstra høj til min niece-mis!
Knus
jun 2006
Følger: 71 Følgere: 71 Katte: 10 Emner: 147 Svar: 6.307
Heh, jeg fik så lige lov til at give de sidste ti point.. Dejlige pige I har :o)