Blanding af racer Buller 2003

927 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 4 Kommentarer
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen kat er oprettet og stemt ind. Opret din egen kat

 
Belugahval forskrækker lille dreng
Belugahval forskrækker lille dreng
Slå lyden til
00:00
/
00:37
LIVE

Belugahval forskrækker lille dreng

NOW PLAYING

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING

Blanding af racer Buller

Fødselsår:
2003
Temperament
"Jeg er ret kælen, mener de der mennesker i hvert tilfælde, meen det er sQ rart at få alt den opmærksomhed.. Jeg er snu, kan jeg lige love for.. Jah, så er jeg selvfølgelig helt vild lækker..." -Buller..
Tricks
"Uhh jah.. Men bør jeg afsløre dem her?? Jo, har en god en som næsten virker hver gang.. Klokken 2 om natten går jeg op til mor og fars soveværelses dør. Der begynder jeg at miave og kradse lidt på døren.. Kort efter kommer mor ud, hun ved nemlig hva jeg kan li´, først prøver hun at give mig det der kedelige tørfoder, men Næh nej, hun kan godt tro om...! Så begynder jeg at løbe efter hende, gnide mig op ad hendes ben og miaver.. Og vupti, så åbner mor en dåse tun, nam nam... :)" -Buller
Stævner
"Stævner, hi hi, skulle jeg spilde min dyrebare skønhedssøvn på det, næ.. Men har da været på et par stævnemøder med nogle hunkatte.. hæ hæ..." -Buller
Stamtavle
"Neej" -Buller
Køn
"Hva er det for et tåbeligt spørgsmål, bare kig på billederne, jeg er sku da lækker som et stykke nyrøget laks... ...nåe, det var måske ikk det i ville vide, men jeg er altså en HANkat..." -Buller
Beskrivelse
"Jeg er en rigtig aktiv kat, hver dag bruger jeg på at sove 16 timer, spise i 4 timer og jah, resten af tiden lægger jeg og soler mig, skøønt at være kat... Nogle gange løber jeg faktisk ud om natten, for så er der TØSEJAGT"

"Jeg blev født på et fiskeri og levede livet med mine 7 søskende... Jeg var den der fik mest opmærksomhed for jeg havde en anden farve end de andre som enten var helt sorte eller grå.. En dag kom nogle mennesker og tog mig og min bror(?søster?) med hjem.. Vi havde det sjovt og blev leget med.. Men desværre blev "Beckham" syg og døde, snøft snøft.. Jeg blev også lidt syg, men efter et besøg hos den væmmelige doktor var jeg så frisk som en havørn igen.. Siden da, har jeg boet næsten et år ved min familie og ikke mindst deres hund Lucky som er min gode ven..
Kommentér på:
Blanding af racer Buller
Annonce