Norsk Skovkat DK*Shakina's Becky Braveheart 2008

1.684 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 7 Kommentarer
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen kat er oprettet og stemt ind. Opret din egen kat

 
Belugahval forskrækker lille dreng
Belugahval forskrækker lille dreng
Slå lyden til
00:00
/
00:37
LIVE

Belugahval forskrækker lille dreng

NOW PLAYING

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING

Norsk Skovkat DK*Shakina's Becky Braveheart

Fødselsår:
2008
Temperament
Det er jordens størrste puuu mis som jeg kalder hende, når hun er i sit putte hjørne.. Men lige så meget putte mis hun er, jamen lige så stor Becky bøl er hun og laver små ulykker.. Så er hun bare en livsnyder og ved godt at verden den er til for hende og kommer der gæster tænker hun "jubii flere hænder at nusse med"..
Tricks
Når man klør hende ved halenroden, så hedder det numsen op og stopper man så ligger hun sig igen.. Så det hedder op, ned og op, ned hehe.. Dette gør hun uanset om hun er i løb eller ej da hun ikk ved hvor hun skal gøre af sig selv..
Stævner
Ja - mere info følger da jeg ikk lige husker det på stående fod..
Stamtavle
Mor: DK*Na'Zyia's Cabotine Rose
Far: N*Nordlibakkens Castro Braveheart
Køn
Dronning
Beskrivelse
Det var meningen jeg kun skulle passe hende, men som tiden skred frem bliv jeg altså meget knyttet til hende.. Hun her et meget special sind og det var netop det sind jeg forelsket mig i på hende egen Becky bøl måde.. Så nogle dage før min føz, fortalte Kristina (DK Shakina) mig, at jeg hermed nu havdet fået Becky i gave fra hende.. Da hun fortalte mig det, jamen der trillede tårene ned af kinderne på mig og jeg var lykkelig.. For vi havde talt frem og tilbage om hva nu hvis dit, dat og vi endte ofte imellem linjerne at så måtte hun blive boende her.. :O)

Hun skal være avlspige hos mig men regner dog, med at jeg max trækker 2 kuld på hende.. Derefter skal hun bare leve lykkelig som kastrat tante hos mig..
Kommentér på:
Norsk Skovkat DK*Shakina's Becky Braveheart
Annonce