Huskat Lulu 2002

520 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 3 Kommentarer
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen kat er oprettet og stemt ind. Opret din egen kat

Huskat Lulu

Fødselsår:
2002
Temperament
Hun er kælen og sød, men vil selv bestemme! Hvis hun ikke bliver sat ned lige det øjeblik hun vil, begynder hun at knurre, men hun har hun aldrig bidt eller kradset nogen. Hvis det er lang tid siden, hun er blevet kælet med, begynder hun at følge efter en overalt i huset, så det nærmest bliver umuligt at gå ;b
Hun er meget nysgerrig og legesyg og kommer tit galt af sted, fx er vi flere gange blevet nødt til at hjælpe hende ned fra et træ eller tagrenden.
Tricks
Enten har jeg ikke tålmodighed til det, ellers er hun er klog ikke nok ;)
Stævner
Ingen
Stamtavle
Mor var huskat
far var Abyssinier
Køn
hun
Beskrivelse
Hun elsker at spise! Helst rejer, tun eller kattemælk, men sovsen i whiskas posemad kan også bruges!
Hun sover det meste af dagen, og er ret god til at finde nye gemmesteder som fx i tørretumbleren, i et skab, bagved en højtaler eller under sofaen ;) Når hun endelig kommer op af lænestolen eller ud af et skab er hun suveræn til at fange mus, og til at tage dem med ind!
Kommentér på:
Huskat Lulu
Annonce