Blanding af racer Balou 2004
1.249 visninger
|
Oprettet:
FølgFølg ikke
13 Kommentarer
Blanding af racer Balou
Fødselsår:
2004
Temperament
Meget livlig, kærlig, legesyg og social.
Tricks
Kommer på 2 sek. når man kalder på ham.
Stævner
Ingen.
Stamtavle
Ingen. Er en blanding af Norsk Skovkat og Maine Coon.
Køn
Han.
Beskrivelse
Et rigtig puttedyr, som også er meget livlig og fræk. Balou elsker at putte, han vil helst ligge oven på min dyne eller tæppe, og nogle gange er det så hyggeligt hvis man kan komme inden under:0)
Elsker at lege med sin brormand Frede. Og selvom det er Balou der er mindst, vinder han som regel:0) Han elsker når man kommer hjem eller der kommer gæster, så løber han ud i gangen for at hilse.
Han er en rigtig frækkert, og når han ved han har gjort noget uartigt, for eksempel som at spise mine blomster "arrgh!!", ruller han sig så sødt at man bar har lyst til at kramme ham:)
Elsker at lege med sin brormand Frede. Og selvom det er Balou der er mindst, vinder han som regel:0) Han elsker når man kommer hjem eller der kommer gæster, så løber han ud i gangen for at hilse.
Han er en rigtig frækkert, og når han ved han har gjort noget uartigt, for eksempel som at spise mine blomster "arrgh!!", ruller han sig så sødt at man bar har lyst til at kramme ham:)
Blanding af racer Balou
feb 2008
Følger: 4 Følgere: 3 Katte: 1 Emner: 6 Svar: 5
Høj fra Baby, håber i kigger forbi mig os.
maj 2007
Følger: 111 Følgere: 108 Katte: 1 Emner: 3 Svar: 109
høj er give til din smukke og dejlige kat. knus fra mig. håber da af i kikker forbi mig og gizmo med en bedømmelses og kommenter igen
feb 2007
Følger: 3 Følgere: 2 Katte: 2 Emner: 1 Svar: 2
Han er også flot...
mar 2007
Følger: 3 Følgere: 2 Katte: 2 Emner: 2 Svar: 4
Hej Frede og Balou.
I ser også rigtig dejlige ud
Stor MIAU :O)
dec 2005
Følger: 224 Følgere: 195 Katte: 5 Emner: 46 Svar: 357
Han er da også meget lækker lige som sin bror og skal da også have en ekstra krammer hvis det er ok med ham. Forresten så har han da selvfølgelig også fået sig et HØJ som kom direkte fra hjertet
Mega Knuzere
Lene M.
nov 2006
Følger: 6 Følgere: 5 Katte: 1 Emner: 4 Svar: 4
ja vi kunne lære noget , slappe af , det er de bare så gode til smiler.
maj 2006
Følger: 1 Katte: 3
rigtig søde katte du har.
begge to rigtig flotte.
høj til dem begge (:
feb 2007
Følger: 21 Følgere: 20 Katte: 2
Hejsa.
Ville blive rigtig glad hvis du lige kiggede forbi min kat Laban, har nogle udfordringer igang, så hvis du gad at stemme på Laban, el. den anden kat, ville det være fint
- Mvh.Anita.
feb 2007
Følger: 1 Katte: 1
Han er BARE for lækker !
dec 2006
Følger: 230 Følgere: 199 Katte: 6 Emner: 227 Svar: 3.947
åhh sikke en sød misling....
feb 2006
Følger: 4 Følgere: 3
mange tak hilsen kenneth
jan 2007
Følger: 4 Følgere: 3 Katte: 2 Svar: 12
..For velkomsten alle:0)
okt 2005
Følger: 8 Følgere: 7 Katte: 2 Emner: 41 Svar: 693
Hvis denne smukke kat er en blanding af en norsk skovkat og en mco, så skal den ind under "blanding af racer"..
Derefter vil jeg gerne byde velkommen. :0)