EFTERLYSNING EFTERLYSNING
Min dejlige Pølle-mis forsvandt fra min lejlighed natten mellem lørdag og søndag d. 15.1.2012 og har været væk siden. Det er i Aarhus C i Regenburgsgade nær krydset ved Ringgaden/Silkeborgvej samt sygehuset i Tage Hansens Gade.
Han har været væk een gang før, men kom hjem allerede få timer efter, og nu har han været væk i næsten 4 dage, så jeg er ved at være ret bekymret, da han ikke er vant til at færdes ude.
Det er muligt at kalde ham til sig, da han er meget kælen og kontaktsøgende og givet vis er meget sulten på nuværende tidspunkt.
Jeg håber alle, der bor i området, eller kender folk i nærheden vil holde øjne og ører åbne, da jeg savner ham rigtig meget. Og jeg er bange for, han ikke kan finde hjem.
Hvad er jeres erfaringer med løsslupne katte i midtbyen? Kan de finde hjem??
Hilsen Laura
jul 2009
Følger: 9 Følgere: 9 Katte: 1 Emner: 8 Svar: 540
ikke for at være pessimist men uha det er farlig trafik.... håber godt nok han klarer den
maj 2006
Følger: 1 Katte: 1 Emner: 1 Svar: 2
Ja det ER farlig trafik, men tror faktisk ikke han løber ud på vejen. Den er alt for befærdet til, han tør. Jeg tror nærmere han bliver inde i de områder, hvor han kan gemme sig.
EFTERLYSNING