{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
563 visninger | Oprettet:

Nogen den kan hjælpe? {{forumTopicSubject}}

Hejsa.. smiley
Mig og mit store kattehjerte har nogle spørgsmål.. smiley Der er godt nok lidt år til endnu, men vil gerne vide mere om det.. smiley
Jeg har tænkt mig når jeg engang flytter ud på en gård, hvor der er meget plads vil jeg godt tage mig af hjemløse katte og killinger og sørge for de får et nyt godt hjem. Hvis jeg kan rede bare 1 kat på den måde har jeg gjort en foreskeld.
Jeg kan dog ikke have kattene indefor, da jeg har opdræt osv igang til den tid, men hvis der er en lade/stald hvor der er god plads, kan den brugs, eller? Selvfølgeligt skal de ikke væe i samme bur med mindre det er 2 katte der feks har været sammen i 3 år og ikke skal skilles ad. Hvor meget plads skal 1 kat have? Tænkte på nogle bure, men hvor mange m2 skal de have? Selvfølgeligt skal der være plads til noget kattemiljø osv..
Bare det hvis jeg kan have plads til 5 katte af gangen er bedre end ingenting, bare de har det godt mens de er hos mig er jeg tilfreds.. smiley
smiley Kristina


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Setting up ceiling lamps 1.200 kr.
  • Montage af skabslåber, opsætning af lamper, billeder, knagerække, hylde 1.249 kr.
  • Reparation af vaskemaskine der lækker vand/stop i indtag af vand 1.200 kr.
  • Tilslutning af nyt komfur 1.250 kr.
  • Housecleaning work 300 kr.
  • Advarselslampe bil 205 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Nogen den kan hjælpe?
Kommentér på:
Nogen den kan hjælpe?

Annonce