{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.002 visninger | Oprettet:

Bule under maven + lus osv. {{forumTopicSubject}}

Hej med jer smiley

Nu er vores killinger ved at være 11 uger, og snart rejser både Anders og Armani til deres nye hjem, heldigvis skal de samme sted hen, så det er lidt en trøst smiley

Men Anders har siden han blev født haft en lille "bule" under maven, lige der hvor navlestrengen sad. Det er ligesom en lille fedtbule, du kan rykke en smule med den, og den ser ikke ud til at genere ham på nogen måder. Bør jeg være bekymret?

Desuden har alle dyrene både lus og lopper, som Pølle har været så flink at slæbe med hjem, når han stikker af smiley
Er der nogen der ved hvad vi kan give dem imod det? Vi har prøvet alle slags loppe/lusekure, badet dem osv. men intet hjælper, og vi er efterhånden ved at være godt dækket af loppebid smiley

Pølle er også begyndt at tabe alt pelsen på halen og opad ryggen, i store totter smiley Jeg giver lusene skylden, men hvad skal vi gøre ved det, og er det farligt for ham?

På forhånd tak smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Installation af vaskemaskine og tørretumbler 625 kr.
  • Min knap på min tørretumbler har sat sig fast. 599 kr.
  • Skift emhætte og opsæt gardin 1.300 kr.
  • Reparation af vaskemaskine 1.000 kr.
  • Resetting Philips hue spots 750 kr.
  • Tilslutning af komfur 800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Bule under maven + lus osv.
Kommentér på:
Bule under maven + lus osv.

Annonce